Pljuščenko si kvůli exhibicím už nezazávodí

29. června 2010 13:49 - PRAHA

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko si možná už nezazávodí. Mezinárodní krasobruslařská federace (ISU) totiž trojnásobnému mistru světa odebrala v pondělí oprávnění startovat na soutěžích, které pořádá. A důvod? Účast na exhibicích v březnu a dubnu, k nimž neměl Pljuščenko povolení.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

"Exhibicemi, kterých se Jevgenij Pljuščenko zúčastnil bez našeho souhlasu, porušil pravidla. Důsledkem toho je ztráta oprávnění ke startu na soutěžích," uvedla Mezinárodní krasobruslařská federace ve své tiskové zprávě.

Jevgenij Pljuščenko v roce 2006 po olympijských hrách v Turíně přerušil na tři a půl roku kariéru. Loni na podzim se k závodění vrátil, aby se letos mohl zúčastnit olympiády ve Vancouveru. Tam však titul olympijského vítěze neobhájil a musel se smířit s druhým místem. V březnu se šestinásobný evropský šampión omluvil z účasti na mistrovství světa, následně však vystupoval na různých exhibicích.

Pokud si famózní krasobruslař bude chtít splnit svůj další sen - zvítězit v roce 2014 na olympijských hrách v Soči, musí se do jednadvaceti dnů odvolat k Sportovnímu arbitrážnímu soudu ve švýcarském Lausanne.

vef, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.