Organizátoři OH v Tokiu chtějí ušetřit 283 milionů dolarů

7. října 2020 16:33 - Tokio

Organizátoři odložených olympijských her v Tokiu chtějí díky úsporným opatřením ušetřit zhruba 283 milionů dolarů (6,5 miliardy korun). Své propočty dnes pořadatelé her přednesli na online prezentaci Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV).

 

Twitter

Navržené úspory představují zhruba dvě procenta z oficiálního rozpočtu her ve výši 12,6 miliardy dolarů (290 miliard korun). Loňský národní audit nicméně naznačil, že skutečné náklady mohou být dvakrát vyšší než oficiální číslo.

Organizační výbor už v září navrhl více než 50 úsporných opatření, která mají přispět ke zjednodušení a zlevnění olympiády. Hry byly v březnu kvůli pandemii koronaviru přeloženy z letošního léta na červenec a srpen roku 2021.

MOV za dva měsíce oznámí varianty pro olympijské hry v Tokiu

Japonští pořadatelé chtějí mimo jiné snížit počet funkcionářů na hrách, menší mají být výdaje na výzdobu sportovišť, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Nedávné sportovní akce podle Bacha ukázaly, že lze uspořádat olympijské hry

Škrty se naopak netýkají počtu sportů a soutěžících. Prakticky nedotčeny zůstanou slavnostní a závěrečný ceremoniál, štafeta s pochodní o délce 121 dnů a také části sportovišť, která budou vidět v televizních přenosech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.