Zemřel mistr Evropy ve stolním tenisu Ludvík Vyhnanovský

24. srpna 2010 21:25 - PRAHA

V Praze dnes ve věku 83 let zemřel mistr Evropy a vicemistr světa ve stolním tenisu Ludvík Vyhnanovský. Spolu s Ladislavem Štípkem vyhrál na prvním ME v roce 1958 v Budapešti čtyřhru a ve dvouhře získal bronz. Informoval o tom server pingpong.cz.

Na mistrovství světa o rok později v Dortmundu sahali Vyhnanovský se Štípkem po titulu, ve finálovém souboji s Japonci Ogimurou a Murakamim však smolně prohráli. Celkem Vyhnanovský na MS získal tři stříbrné a čtyři bronzové medaile, na ME zlato, stříbro a dva bronzy.

Po skončení hráčské kariéry se věnoval trenérské práci ve Spartě Praha a měl velkou zásluhu na jejích třech vítězstvích v PMEZ v 70. letech. Vedl také mistra Evropy Milana Orlowského.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.