Česká výprava má na olympiádě mládeže další tři medaile

25. srpna 2010 12:25 - SINGAPUR

Česká výprava na premiérové olympiádě mládeže v Singapuru vybojovala další tři cenné kovy. O stříbro se zasloužila střelkyně Gabriela Vognarová a vodní slalomářka Pavlína Zástěrová, bronz vybojoval také kajakář Jiří Prskavec.

Sedmnáctiletá Vognarová byla druhá už po kvalifikaci vzduchové pušky, ve finále svou pozici udržela. Nestačila pouze na suverénní Korejku Ko To-won.

Vodní slalomáři v Singapuru netradičně nezávodí na divoké vodě, ale naopak na klidné a jezdí vyřazovacím způsobem ve dvojicích. Zástěrová porazila pět svých soupeřek, ve finále ale o sedm sekund podlehla Australance Jessice Foxové. Čerstvý juniorský mistr světa Prskavec po prohře v semifinále získal alespoň bronz těsnou výhrou nad Francouzem Guillaumem Bernisem.

Na olympiádě mládeže, která končí ve čtvrtek, získali čeští zástupci dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: