Největším favoritem Velké pardubické je obhájce, sázkaře láká i outsider

11. října 2020 06:16 - Pardubice

Hned čtveřice dřívějších vítězů se v neděli postaví na start jubilejní 130. Velké pardubické. V kontextu globální situace a přetrvávajících opatření se závod musí obejít nejenom bez diváků, ale také bez zahraničních hostů, kteří dostihu vždy dodávali další rozměr. S výjimkou slovenského Vanduala tentokrát půjde o čistě domácí záležitost. Hlavním favoritem bookmakerů je v aktuálním kurzu 5:1 obhájce Theophilos, vysoké šance má také Hegnus (6:1), Tzigane Du Berlais a Lodgian Whistle se pak srovnali na kurzu 7:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vítěz z roku 2017 No Time To Lose se sází v poměru 15:1, Ribelinho pak s ohledem na kurz 100:1 může spíše jen překvapit. Velkým tématem je pochopitelně zranění Josefa Bartoše, který v sedle Theophila nemůže obhajovat. Trojnásobného vítěze se tak v sedle pokusí zastoupit Jan Odložil, který už ale také ví, jaké to je s Theophilem zvítězit.

Třeba Tipsport přijal nejvíc sázek na největšího favorita Velké pardubické a obhájce trofeje Theophila. Sázkaři věří i dalšímu z favoritů Sottoventovi. Jednak jej pasují za celkového vítěze a věří také, že doběhne Velkou do 3. místa.

Velká pardubická: Veškeré informace k dostihové akci roku

„Osmiletý valach Sottovento, svěřenec Josefa Váni, vyhrál poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou a právě jeho aktuální forma by mohla být rozhodující," míní Petr Karlík, bookmaker Tipsportu. Největším outsiderem dostihu je All Scater s astronomickým kurzem 500:1.

Šampion ani obhájce! Sottovento? Věřím mu nejvíc, vysvětluje Kratochvíl volbu pro Velkou

Černým koněm dostihu Sottovento

„Okruh největších favoritů je znám, Velká je ale specifickým dostihem, vždy se tak vyplatí věnovat pozornost i dalším koním. Stretton, který se aktuálně sází v kurzu 10:1, vloni skončil druhý, předloni třetí, pojede s Markem Stromským, minimálně sázkou na umístění je třeba s nimi počítat," poznamenává Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

„Černým koněm dostihu by pak mohl být Sottovento, který vyhrál poslední kvalifikaci. Na jednu stranu půjde o jeho první zkušenost, svůj kus práce ale jistě odvede Jan Kratochvíl v sedle, který ví, jaké to je v Pardubicích vyhrát," dodává Hanák.

Theophilos bude mít při obhajobě v sedle žokeje Odložila

Dostihy jsou specifickou disciplínou, do hry vstupuje řada okolností včetně počasí, nálada sázkařů se tak může měnit do poslední chvíle. Z pohledu dosavadních vkladů má u Fortuny největší důvěru zhruba 25 % Hegnus, který vloni o dostih přišel vinou zranění na poslední chvíli, následovaný s 20 % Theophilem. Solidní důvěru 17 % má také Tzigane Du Berlais s velezkušeným Janem Faltejskem. Zajímavostí je nepochybně zájem o největšího outsidera kursu All Scater, na kterého jde zhruba 8 % vkladů.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: