Tragédie na Velké pardubické! Po pádu na Taxisu zahynul favorit

11. října 2020 19:06 - Pardubice
(Aktualizováno: 11. října 2020 19:38)

Jubilejní 130. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se neobešel bez smutné události. Velký Taxisův příkop si vybral další oběť. Na nejobávanější překážce v neděli ošklivě spadl Sottovento s žokejem Janem Kratochvílem a osmiletý valach pád bohužel nepřežil.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Sottovento ovládl poslední čtvrtou kvalifikaci a svěřenec legendárního Josefa Váni patřil k velkým favoritům nedělního slavného dostihu, který ovládl Hegnus v sedle s Lukášem Matuským. A pro Kratochvíla byl hnědák připravovaný v Chyši jasnou volbou, přestože při zranění Josefa Bartoše mohl usednout i na obhájce Theophila.

"Kdybych si o něj řekl, asi bych ho dostal. Jezdím pro pana Váňu, dostávám první šance... Ale já si (o Theophila) zkrátka neřekl. Myslím si, že Sottovento by mohl být lepší! Z naší čtveřice koní mu věřím nejvíc. Taky jsme si i nejvíc sedli," říkal před startem Kratochvíl.

Sottovento ale šanci na velký triumf bohužel nedostal. Na čtvrté překážce - velkém Taxisu -  neměl ideální odraz a fatálně dopadl na hranu příkopu za proutěnkou. Tak jako před dvěma roky Vicody. V roce 2014 po pádu na Taxisu, který i po zmenšení příkopu za plůtkem platí za nejobtížnější překážku na celé trati, přišla o život klisna Zulejka.

"Vždycky chci sedět na koni, o kterém vím, že to zvládne. Hrozně se mi líbilo, jak kůň jezdí. Jak vyspěl pro takhle těžké a náročné dostihy. Jsou samozřejmě ošemetné, kůň se může zranit, ale on to všechno ustál ve zdraví a v přípravě pokračoval dál. Jeví se moc dobře," hlásil Kratochvíl před dostihem.

Ani on sám nemohl vědět, že se Sottovento v neděli do cíle nejslavnějšího dostihu u nás nepodívá...

Žokej Jan Kratochvíl na archivním snímku v sedle Sottoventa.

Petr Šedivý

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: