Rubriky:

Ostatní

Jezdec Trunda může na OH, v Polsku splnil požadavky způsobilosti

12. října 2020 12:43 - Praha

Jezdec Miroslav Trunda splnil požadavky způsobilosti ve všestrannosti a může startovat na olympijských hrách v Tokiu, které by se měly po odložení konat příští léto. S klisnou Shuterflyke dosáhl na potřebný kvalifikační limit v soutěži kategorie CCI4*-L, která se uskutečnila od pátku do neděle v polské Strzegomi.

 

Lucie Hladová

"Fantazie, euforie a nadšenost. Kobyla byla fantastická a už jen to, že jsme v desítce, je něco úžasného," radoval se Trunda v rozhovoru pro EquiTV. Celkově skončil po drezuře, krosu a parkuru ziskem 48,3 bodu devátý. Třetí byl olympijský vítěz z Londýna i Ria de Janeiro Němec Michael Jung.

Na hry do Japonska tak mohou jet dva čeští zástupci ve všestrannosti. Už dříve se kvalifikoval a splnil limit Miloslav Příhoda s valachem Ferreolusem.

Euforie! Češi zůstali v Poháru národů pod bednou, všichni čtyři jezdci ale splnili kvalifikaci na OH

Naposledy se na OH ve všestrannosti představil Jaroslav Hatla. V Aténách 2004 skončil dvaadvacátý, o čtyři roky později v Pekingu soutěž nedokončil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.