Rubriky:

Ostatní

Čeští bikeři odstartovali ME pátým místem ve štafetě

15. října 2020 17:45 - Monteceneri

Šestičlenný tým českých bikerů dojel v závodě štafet, kterým dnes začalo mistrovství Evropy ve švýcarském Monteceneri, pátý. Vyhráli Italové před Francií a sestavou pořádající země, které se nepovedlo završit zlatý hattrick po triumfech loni a předloni.

 

Michal Červený

Češi v sestavě Jan Vastl, Jan Zatloukal, Tereza Tvarůžková, Aneta Novotná, Jitka Čábelická a David Šulc ztratili na třetí Švýcary půl minuty. O devět sekund rychleji zvládli nástrahy trati čtvrtí Dánové.

I přes absenci Ondřeje Cinka, který už ukončil sezonu, si český výběr polepšil o dvě místa oproti světovému šampionátu minulý týden v rakouském Leogangu. Trio medailistů zůstalo shodné, Italové však oplatili Francouzům týden starou porážku. Byli rychlejší o 21 sekund a připsali si čtvrté zlato po triumfech v letech 2005, 2012 a 2013.

Mistrovství Evropy horských kol v Monteceneri (Švýcarsko):
Cross country - štafeta:
1. Itálie (Braidot, Lechnerová, Agostinacchio, Pesseová, Tovová, Zanotti) 1:24:35
2. Francie (Azzaro, Martin, Lecomteová, Onestiová, Geraultová, Sarrou) -21
3. Švýcarsko (Püntener, Baumann, Kellerová, Buriová, Alvarezová, Litscher) -46
4. Dánsko -1:07
5. ČR (Vastl, Zatloukal, Tvarůžková, Novotná, Čábelická, Šulc) -1:16
6. Německo -2:23
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.