Krasobruslaři přišli také o Grand Prix v Grenoblu

20. října 2020 08:31 - Paříž

Po Kanadské brusli přišli krasobruslaři kvůli koronaviru také o francouzský závod Grand Prix. V Grenoblu se měli představit v polovině listopadu, ale po zpřísnění vládních opatření proti šíření nákazy pořadatelé plánovanou čtvrtou zastávku prestižního seriálu zrušili.

 

ČOV/Jan Malý

V minulém týdnu Mezinárodní bruslařská unie odvolala druhý díl Grand Prix v kanadské metropoli Ottawě. Již dříve ISU oznámila, že jednotlivé soutěže budou v této sezoně vzhledem k cestovním omezením a požadavkům karantény pro zahraniční účastníky spíše regionálními závody pro sportovce, kteří žijí či trénují v okolí pořádajícího města.

Grand Prix zahájí v pátek Americká brusle. V Las Vegas mohl startovat i nejlepší český krasobruslař Michal Březina, neboť žije v Kalifornii. Kvůli zranění zad ale třicetiletý brněnský rodák start zrušil. Další díly jsou naplánovány v Číně, Rusku a Japonsku.

Kvůli koronaviru nebude krasobruslařská Grand Prix v Kanadě

Finále v Pekingu, které má sloužit jako testovací akce pro olympijské hry v roce 2022, bylo ze začátku prosince odloženo na zatím neurčený termín.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: