Živě

Baseballisty Dodgers dělí výhra od triumfu ve Světové sérii

26. října 2020 07:42 - Arlington/Praha

Nadhazovač Clayton Kershaw pomohl i podruhé Los Angeles k výhře ve finále MLB a Dodgers jsou krok od triumfu ve Světové sérii. V pátém utkání série porazili Tampu Bay Rays 4:2 a vedou 3:2 na zápasy.

 

Kevin Jairaj, Reuters

Hvězdný Kershaw splnil stejně jako v prvním finále svoji roli. Odházel skoro šest směn, udělal šest strikeautů a povolil dva body. "Držel jsem se plánu. Jsem nadšený, ale ještě potřebujeme jednu výhru," řekl levou rukou házející Kershaw.

Ve čtvrté směně navíc dobrou reakcí zamezil vyrovnání na 3:3. Manuel Margot zkusil obranu Dodgers překvapit a snažil se "ukrást" domácí metu, ale Kershawa upozornil první metař Max Muncy. Nadhazovač rychle přihodil a chytač Austin Barnes běžce Rays včasnou tečí vyautoval. "To byl hodně důležitý aut," řekl Kershaw.

Baseballisté Tampy předvedli fantastický závěr a vyrovnali finále MLB!

"Bylo to jenom moje rozhodnutí. Myslel jsem, že to je dobrý nápad, že mi nevěnují pozornost a mám šanci získat bod. Těsně to nevyšlo," litoval Margot, který chtěl, aby si kouč Rays vzal na kontrolu video, ale Kevin Cash to neudělal.

Baseballisté Los Angeles získali v první směně dva body, pro které doběhli Mookie Betts a Corey Seager. Joc Pederson přidal ve druhé směně třetí bod homerunem a Muncy pojistil výhru dalším jednobodovým homerunem na úvod páté směny.

V utkání padly dva rekordy play off. Kershaw dosáhl 207 strikeautů za kariéru a o dva překonal Justina Verlandera z Houstonu Astros. Pětadvacetiletý Kubánec Randy Arozarena z Tampy Bay zaznamenal v letošních vyřazovacích bojích už 27. odpal a vylepšil rekord Pabla Sandovala ze San Francisca z roku 2014.

Dodgers mají na dosah titul po 32 letech a sedmý v historii. Na neutrální půdě v Arlingtonu, kde se finále hraje kvůli koronaviru, můžou rozhodnout v úterý.

Světová série, finále baseballové MLB - 5. zápas:
Tampa Bay Rays - Los Angeles Dodgers 2:4 (stav série 2:3).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.