Rubriky:

Ostatní

Boxer Kličko se v tréninku zranil. Lže, tvrdí Chisora

9. prosince 2010 08:05 - BERLÍN

Boxer Vladimir Kličko odvolal kvůli zranění sobotní obhajobu titulů mistra světa v těžké váze organizací WBO, IBF a IBO. Ukrajinec se měl střetnout s vyzyvatelem Britem Dereckem Chisorou, ale ve středu si v tréninku natáhl břišní sval na levé straně a potřebuje čtyři až šest týdnů na uzdravení.

 

Michael Probst, ČTK/AP

"Souboj byl odvolán, protože si Kličko natáhl břišní sval," oznámil boxerův tým ve středu před půlnocí. "Sobotní zápas je zcela vyloučen, má tam čerstvý hematom," uvedl doktor Sven Rössling z kliniky v Mannheimu, který Klička vyšetřil.

Úřadující britský šampion Chisora, jenž má za sebou 14 vítězných zápasů v profiringu, byl zprávou o zrušení duelu zklamán. "Nechce tomu ani věřit, vždyť už byl před soubojem perfektně připraven," řekl jeho promotér Frank Warren.

Zrušení souboje s Chisorou otvírá možnost domluvit mnohem více očekávaný souboj Klička s jiným Britem Davidem Hayem. Ten je držitelem pásu organizace WBA, který jediný z mistrovských titulů Vladimir Kličko nikdy nezískal.

Chisora se však nechce své šance na mistrovský zápas vzdát a Kličkovu zranění příliš nevěří. "Podle mně se mu nechtělo. Ale nabídl mi ten souboj a musí se mnou boxovat. My to chceme," řekl stanici BBC. "Nejde nám o peníze, ale o to dokázat, že jsme nejlepší. Proto neustoupíme," uvedl šestadvacetiletý Brit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.