Rubriky:

Ostatní

Ospalý se po roční odmlce opět stal nejlepším triatlonistou roku

21. prosince 2010 18:04 - PRAHA

Filip Ospalý se po roční odmlce opět stal nejlepším českým triatlonistou roku. V 18. ročníku ankety zvítězil o téměř 200 bodů před Petrem Vabrouškem a z prvenství se radoval už poosmé v kariéře. Třetí skončil Jan Čelůstka, loňská vítězka Vendula Frintová obsadila páté místo. Výsledky dnes byly slavnostně vyhlášeny v Praze.

Čtyřiatřicetiletý Ospalý se v uplynulém roce věnoval především delším tratím a v listopadu se stal vicemistrem světa v půlironmanské distanci. Ze třinácti závodů v sezoně vybojoval desetkrát umístění na stupních vítězů, z toho sedmkrát zvítězil. Na červencovém evropském šampionátu obsadil desátou pozici.

O čtyři místa si oproti loňsku polepšil specialista na dlouhé tratě Vabroušek, který se posunul hned za vítězného Ospalého. V říjnu při svém jedenáctém startu na slavném Ironmanu na Havaji obsadil Vabroušek, vítěz ankety z roku 2004, 45. pozici. Dokonce o sedm příček vylepšil desáté místo z předešlého ročníku Triatlonisty roku Čelůstka.

Frintová, která se loni stala první ženskou vítězkou v historii ankety, v březnu poprvé vyhrála závod Světového poháru, ale v dalším průběhu sezony již tak dobrých výsledků nedosahovala. Navíc ji přibrzdila zlomenina prstu na ruce.

V anketě hlasovalo 53 respondentů z řad zástupců klubů, funkcionářů a novinářů.

Anketa Triatlonista roku 2010:
1. Ospalý (Ekol Brno) 734 bodů, 2. Vabroušek (Author Tufo Zlín) 547, 3. Čelůstka (Labe tri klub HK) 521, 4. Vodičková 477, 5. Frintová (obě Ekol Brno) 434, 6. Švarc (Slávia VŠ Plzeň) 331, 7. Krňávek (Ekol Brno) 320, 8. Kubíček (Specialized/Red Bull) 294, 9. Macelová (Team TBB) 227, 10. Kočař (Ekol Brno) 209.
Vítězové jednotlivých kategorií:
Olympijský triatlon: Čelůstka - Vodičková.
Ironmani: Vabroušek - Macelová.
Duatlon: Věžník (Hisport) - Kuříková (Bižuterie Jablonec).
Terénní triatlon: Kubíček - Loubková (Cyklorenova Cvikov).
Kvadriatlon: Roušavý (Cyklomax HK) - Škálová (Kajak Děčín).
Zimní triatlon: Jindra (Cyklorenova Cvikov) - Grabmüllerová (B+H České Budějovice).
Objev roku: Mika (Tri ski Horní Počernice).
Trenér roku: Formánek (Labe tri klub).
Akce roku: Mistrovství republiky v olympijském triatlonu v Brně.
ČTK

Koronavirus a sport - aktuální informace probíhá
20200312T17:00:00+0100
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace
Koronavirus a sport - aktuální informace

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní