Rubriky:

Ostatní

Čáslavská upadla na ledu, na setkání sportovců přišla s otřesem mozku

22. prosince 2010 14:17 - PRAHA

Legendární gymnastka Věra Čáslavská se zúčastnila středečního setkání sportovců s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Josefem Dobešem, přestože si v úterý po pádu na ledu poranila hlavu.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Ve středu ráno jí v nemocnici diagnostikovali otřes mozku, přesto si nechtěla ujít předvánoční setkání s aktivními sportovci, ale především s dalšími legendami, mezi kterými byli Dana Zátopková, Jiří Zídek starší, Jan Bobrovský, Pavel Richter a Robert Změlík.

Jedenáctinásobná olympijská medailistka v gymnastice v úterý večer pospíchala na vlakové nádraží v Černošicích, uklouzla na ledu a zátylkem se uhodila o zábradlí. "Asi jsem na chvilku omdlela. Když jsem se probrala, koukám, že zrovna přijel vlak od Prahy a od něj šel jediný člověk směrem ke mně. Povídá mi: 'Paní, není vám něco?' Kouknu nahoru, a on to můj syn Martin," popsala nehodu Čáslavská.

"Mohla jsem i promrznout"

Měla prý velké štěstí v neštěstí. "Syn je tu zrovna na brigádě. Ještě že to byl on. Já si sama nemohla pomoc. Taky jsem tam mohla zůstat ležet dlouho a promrznout. Nakonec to dopadlo ještě dobře," uvedla osmašedesátiletá legenda.

Návštěvě nemocnice se však nevyhnula. "Mám to hrozně rozbitý, tak mi to museli sešít. Taky mě hned hnali na CT, ale naštěstí nemám krvácení do mozku. Jen otřes mozku," dodala.

I kvůli návštěvě nemocnice dorazila Čáslavská se zpožděním na slavnostní oceňování úspěšných sportovců ze zimních olympijských her, mistrovství světa a Evropy za rok 2010 v kategorii seniorů, juniorů a zdravotně postižených. Ministr Dobeš ocenil přes sto sportovců a jako kolektiv roku vyhlásil basketbalistky, které vybojovaly stříbro na mistrovství světa. Čáslavská byla mezi pozvanými legendami.

"Nemohla jsem si to nechat ujít. Přece nenechám Danu Zátopkovou sedět v první řadě samotnou," řekla i přes zdravotní potíže dobře naladěná Čáslavská. "Měla jsem se tu sejít hlavně s Martinou Sáblíkovou, protože jsem jí před rokem předpovídala, kolik udělá medailí. Bohužel nakonec se nepodařilo dorazit jí," prohlásila.

Čáslavská doufá, že jí otřes mozku nepokazí vánoční svátky. "Těším se na Vánoce, ale že bych to nějak prožívala, to ne. Už se ani nijak zvlášť 'nedárečkujeme'. Pro mě je ale tím největší dárkem těchto Vánoc, že jsem měla z pekla štěstí, a že ten můj pád nedopadl hůře. Teď zalezu domů a už nebudu pokoušet osud," dodala Čáslavská.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.