Rubriky:

Ostatní

Evropskou šampionkou v krasobruslení se stala Meierová

29. ledna 2011 17:29 - BERN

Švýcarka Sarah Meierová se na domácím ledě v Bernu stala poprvé v kariéře evropskou šampionkou v krasobruslení. Stříbrnou medaili vybojovala obhájkyně titulu Carolina Kostnerová z Itálie, na třetí místo klesla z vedoucí pozice po krátkém programu Finka Kiira Korpiová.

 

Michaela Buholzer, Reuters

Meierová byla po krátkém programu třetí, ale jako jediná z nejlepších šesti závodnic ve volné jízdě neupadla. Do programu zařadila nejtěžší skoky včetně dvou trojitých lutzů a trojitého flipu a v šestadvaceti letech se dočkala životního úspěchu.

Po dvou sezonách, v nichž kvůli vážným zdravotním problémům na vrcholných akcích jen paběrkovala, získala na domácí půdě v posledním velkém závodě kariéry první zlato. Majitelka stříbrných medailí z ME 2007 a 2008 bezprostředně po skončení volné jízdy nedokázala ovládnout emoce a vytryskly jí slzy.

Nakonec za ní o pouhé dva body a šest setin zaostala trojnásobná evropská šampionka Kostnerová, která se ze šestého místa po krátkém programu dostala až těsně pod vrchol. Ani dnes se přitom nevyvarovala chyb, znovu upadla u trojitého rittbergeru.

Volnou jízdu však pokazila většina favoritek. Korpiová místo útoku na zlato upadla při pokusu o lutz i rittberger a nakonec byla ráda, že se udržela na stupních vítězů. Po třetím místě z roku 2007 tak přidala do sbírky další bronzovou medaili.

Největší posun ve volných jízdách zaznamenala Ruska Aljona Leonovová, která se díky třetí nejlepší volné jízdě posunula ze třinácté na pátou pozici.

Česká republika v hlavní soutěži žen neměla zastoupení, protože Martina Boček nepostoupila z kvalifikace.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Bernu:
Ženy - konečné pořadí: 1. Meierová (Švýc.) 170,60 b., 2. Kostnerová (It.) 168,54, 3. Korpiová (Fin.) 166,40, 4. Makarovová 162,04, 5. Leonovová (obě Rus.) 154,31, 6. Helgessonová (Švéd.) 151,66.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.