České pozemkářky zahájily MS v halovém hokeji vítězstvím

POZNAŇ

České pozemkářky vstoupily do mistrovství světa v halovém hokeji vítězstvím. Svěřenkyně německého trenéra Christophera Fausta porazily v Poznani ve skupině A 1:0 Rakousko.

O výhře českého výběru, který měl původně vést olympijský medailista a mistr světa i Evropy Christoph Bechmann, rozhodla v poslední minutě Klára Poloprutská. Češky ve skupině narazí ještě na Argentinu, Kazachstán, Ukrajinu a úřadující šampionky z Nizozemska.

V úvodním vystoupení na šampionátu naopak neuspěli čeští muži. Svěřenci jiného německého kouče Thorstena Althoffa, kteří obhajují čtvrté místo, dnes podlehli 1:2 Anglii.

Angličané, kteří na halovém mistrovství světa debutují, se prezentovali dobrou kombinační hrou. Po bezbrankovém poločase se po trestném rohu dostali do vedení, a i když Richard Kotrč vyrovnal, soupeř díky proměněné penaltě strhl vítězství na svou stranu.

České reprezentanty v základní skupině čekají ještě Rusko, Rakousko, USA a Írán, který se na šampionát připravoval i v Praze.

Mistrovství světa v halovém hokeji mužů a žen v Poznani (Polsko):
Muži:
Skupina A: Německo - Namibie 18:0 (7:0).
Skupina B: ČR - Anglie 1:2 (0:0), Rusko - USA 6:2 (3:1), Rakousko - Írán 5:1 (2:0).
Ženy:
Skupina A: Česko - Rakousko 1:0 (0:0), Nizozemsko - Kazachstán 9:0 (4:0), Ukrajina - Argentina 2:1 (1:0).
Skupina B: Německo - Uruguay 2:0 (2:0), Austrálie - Polsko 1:2 (0:1), Bělorusko - Namibie 12:0 (6:0).