Pozemní hokejisté zničili USA 8:1, hokejistky zdolaly Argentinu

POZNAŇ

Čeští pozemní hokejisté si připsali na mistrovství světa v halovém hokeji druhé vítězství. Proti nejslabšímu účastníkovi základní skupiny týmu USA si s chutí zastříleli a vyhráli 8:1. Před závěrečným kolem jim v Poznani patří stále čtvrté místo s teoretickou šancí na postup do semifinále. Ženské družstvo si poradilo s Argentinou a po výhře 5:3 bude v pátek v přímém souboji s Ukrajinou rovněž usilovat o postup do semifinále.

Svěřenci kouče Thorstena Althoffa se dostali do vedení již ve třetí minutě zásluhou Štěpána Bernátka a gólový účet rychle navyšovali. Bernátek se zaskvěl pěti brankami a patří k nejlepším střelcům turnaje.

České reprezentantky položily základ ke třetí výhře na turnaji v prvním poločase, který vyhrály 2:0. I přes snahu Jihoameričanek snížit manko se Češky dál dostávaly do řady šancí a cennou výhru si i přes horší zakončení nenechaly vzít.

Mistrovství světa v halovém hokeji mužů a žen v Poznani:
Muži:
Skupina A: Nizozemsko - Německo 5:8 (4:4), Kanada - Austrálie 1:5 (1:3), Namibie - Polsko 0:10 (0:5), Nizozemsko - Austrálie 3:1 (3:0), Kanada - Namibie 6:0 (3:0), Polsko - Německo 3:2 (1:0).
Skupina B: Česko - USA 8:1 (3:0), Anglie - Írán 6:4 (4:0), Rusko - Rakousko 1:0 (1:0).