Rubriky:

Ostatní

Biatlonista Šlesingr vybojoval ve Fort Kentu druhé místo ve sprintu

10. února 2011 18:58 - FORT KENT

Biatlonista Michal Šlesingr vybojoval druhé místo v dnešním sprintu Světového poháru v americkém Fort Kentu. Po bezchybné střelbě nestačil jen na Nora Emila Hegleho Svendsena. Šlesingr se na stupně vítězů dostal podruhé v sezoně, v lednu doběhl v Oberhofu třetí.

 

Srdjan Zivulovic, Reuters

Sedmadvacetiletý český reprezentant předvedl v mrazivém počasí třetí nejrychlejší běh ze všech. Na střelnici ani jednou neminul, přestože si s posledním výstřelem ve stoje dal na čas. "Bylo vidět, že je výborně koncentrovaný, dával rány do středu," pochválil ho trenér žen Jindřich Šikola, jenž v zámoří zastupuje stabilního kouče Ondřeje Rybáře.

Na všech mezičasech bojoval Šlesingr o vedení rovněž se stoprocentně úspěšným Svedsenem, ten však předvedl výborný finiš a v cíli měl náskok sedm sekund. Favorizovaný Nor zaokrouhlil počet svých triumfů v SP na dvacet.

V závěru nedokázali udržet tempo vedoucí muž seriálu Nor Tarjei Bö, Francouz Martin Fourcade a Němec Daniel Böhm, které Šlesingr nechal těsně za sebou. Výborný den českého biatlonu mohl podtrhnout Jaroslav Soukup, jenž po polovině závodu figuroval v elitní desítce. Dvě chyby ve stoje jej však odsoudily na 28. příčku. Zbývající český zástupce Tomáš Holubec byl hodnocen s jednou chybou na 56. místě.

Šlesingr má vynikající vyhlídky i pro sobotní stíhačku, do které biatlonisté budou vybíhat s handicapy podle dnešních výsledků. "Běhá se mi dobře od začátku sezony, teď v tréninku střílím nulu za nulou, ale v závodě do toho přece jenom ještě vstupuje psychika. A ta je často nevyzpytatelná," usmíval se po nejlepším výsledku za poslední tři roky.

Aktuální formu by rád prodal i za tři týdny na MS v Chanty-Mansijsku. "Je to injekce dobré pohody. Opravdu cítím formu a věřím, že mi ještě několik týdnu vydrží," věří nejlepší český biatlonista posledních let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.