Rubriky:

Ostatní

Rychlobruslařka Pechsteinová se vrátila vynikajícím časem

18. února 2011 18:52 - SALT LAKE CITY

Slavná německá rychlobruslařka Claudia Pechsteinová se vrátila do Světového poháru po dvouletém trestu za doping ve velkém stylu. Brzy devětatřicetiletá rodačka z Berlína zajela v Salt Lake City ve skupině B na trati 5000 metrů vynikající čas 6:51,63, a prakticky si tím zajistila účast na březnovém mistrovství světa v Inzellu.

 

Jens Meyer, ČTK/AP

"Jsem absolutně šťastná, jelo se mi prostě skvěle. Je to vynikající čas, i když musím přiznat, že jsem rychlý čas očekávala," řekla pětinásobná olympijská vítězka Pechsteinová po závodu na oválu, na němž před devíti lety získala zlato na obou nejdelších tratích 3000 a 5000 metrů.

Její dnešní čas byl před večerním startem skupiny A s českou favoritkou Martinou Sáblíkovou druhý nejrychlejší v sezoně. "Nejen že jsem zpátky, ale dala jsem i správnou odpověď na ledě. Myslím ale, že Holanďani dneska jen tak pusu nezavřou," rýpla si Pechsteinová směrem do nizozemského tábora, který její návrat po trestu nehodnotil zrovna přátelsky. Například trenér Bart Veldkamp ji přirovnal ke vředu na těle, s nímž se musí žít.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.