Rubriky:

Ostatní

Baseballisté na druhou výhru v sérii se Španělskem nedosáhli

19. listopadu 2020 18:16 - Puerto de la Cruz
(Aktualizováno: 19. listopadu 2020 20:14)

Česká baseballová reprezentace podlehla v posledním ze série čtyř zápasů Španělsku 3:4. Tým měl blízko k výhře, ale na tříbodvý homerun v 6. směně odpovědět nedokázal. Zápas se hrál opět pouze na sedm směn. Celou sérii na Tenerife tak Češi prohráli 1:3.

 

baseball.cz, Tomáš Icík

Zápas startoval na kopci Boris Bokaj, na catcheru se opět představil mladý Šimon Drápela. Úvodní směna přinesla na dlouhou dobu jediné body zápasu. Jako první se radovali Španělé po homerunu Morena. Čeští pálkaři ale dokázali rychle třemi doběhy odpovědět. A mohlo jich být i více, ale španělská obrana zvládla zahrát tři auty na domácí metě. V dalším průběhu utkání nadhazovači protihráče k ničemu nepouštěli.

Češi poprvé vystřídali po 4. směně, kdy místo Bokaje nastoupil Lukáš Hlouch. Šestá směna pak rozhodla o konečném skóre. Drobnou nepřesnost nadhozu potrestal Daniel Mondejar tříbodovým homerunem do středního pole. V poslední sedmé směně Hloucha vystřídal Matěj Satoria a opět zvládl svou roli bezchybně. Češi v dohrávce zatlačili, obsadili všechny mety, ale kýžený dobrý odpal nepřišel.

Baseballisté ve vyrovnaném duelu podlehli Španělsku

„Tým se semkl dohromady. Předváděli jsme dobrý výkon, měli dobré starty na pálce. Bohužel ke konci to úplně nevyšlo, ale jinak skvělý zápas. Je úžasné hrát takhle v listopadu ještě baseball, moc se mi celé soustředění líbilo." líčí Filip Smola, spojka pražské Kotlářky.

Čeští reprezentanti tak podlehli Španělsku potřetí ze čtyř utkání, ale hlavní trenér Hynek Čapka hodnotí akci pozitivně. „Sehráli jsme vynikající zápasy a podali dobré výkony. Jeden zápas nám trochu utekl, ale nezapomeňme, že jsme více jak měsíc nemohli trénovat. Mladí hráči se dokázali zapojit do týmu, ukázali, že s nimi může v budoucnu český baseball počítat," poukazuje Čapka.

Reprezentace se vrací domů v pátek, nová extraligová sezona by měla začít koncem března. Zda bude možné absolvovat nějaké delší reprezentační soustředění v zahraničí, není v této době jasné. ME 2021, ke kterému směřuje celé úsilí, se hraje v září v Itálii.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.