Judistická hvězda Agbegnenouová je popáté mistryní Evropy

20. listopadu 2020 17:47 - Praha

Čtyřnásobná mistryně světa v judu Clarisse Agbegnenouová získala pátý evropský titul. Hvězdná Francouzka dnes v Praze za pouhých 23 sekund vyhrála finále kategorie do 63 kilogramů proti Rakušance Magdaleně Krssakovové. Kontinentální šampionát vyhrála potřetí za sebou, k tomu má tituly z let 2013 a 2014.

 

Vít Šimánek, ČTK

Finálový program se podobně jako ve čtvrtek konal bez české účasti. V dopoledních vyřazovacích bojích z pětice českých reprezentantů vyhrál alespoň jeden zápas jen devatenáctiletý Daniel Pochop. Zatím neúspěšnou bilanci domácích judistů se v sobotu pokusí zvrátit poslední čtyři Češi v čele s olympijským šampionem Lukášem Krpálkem.

Aktuální královna třiašedesátky Agbegnenouová v O2 Areně dominovala. Ze čtyř zápasů zvítězila třikrát před časovým limitem. Jen Nizozemka Juul Franssenová osmadvacetileté judistce tmavé pleti odolávala až do prodloužení, ale v něm po minutě skončila kvůli třetímu trestu.

Z pětice českých judistů dnes na ME vyhrál jen Pochop

Francouzské judistky dnes ovládly i sedmdesátku. Evropský titul obhájila Margaux Pinotová, která finále proti Nizozemce Sanne van Dijkeové ukončila hodem po 52 sekundách. Třetí skončila světová jednička a úřadující mistryně světa Marie Eve Gahieová.

Obdobně se dařilo reprezentantům Gruzie v jednaosmdesátce. Finále dvěma bodovanými technikami za 45 sekund ukončil dvacetiletý Tato Grigalašvili, který porazil Bulhara Ivajla Ivanova a navázal na nedávné zlato z ME do 23 let. Bronz obhájil další Gruzínec Luka Maisuradze.

Třiadvacítkový evropský šampion z Poreče se prosadil i ve váze do 73 kg, titul získal jednadvacetiletý Victor Sterpu z Moldavska. Na evropském trůnu vystřídal Tommyho Maciase. Na tohoto švédského judistu, jenž dopoledne vyřadil českého reprezentanta Jakuba Ječmínka, zbyla bronzová medaile.

Mistrovství Evropy v judu v Praze:
Muži:
Do 73 kg:
1. Sterpu (Mold.)
2. Šavdatuašvili (Gruz.)
3. Orujov (Ázer.)
a Macias (Švéd.)
...
Pochop vypadl ve 3. kole
Ječmínek (oba ČR) vypadl ve 2. kole
Do 81 kg:
1. Grigalašvili (Gruz.)
2. Ivanov (Bulh.)
3. Maisuradze (Gruz.)
a Casse (Belg.)
...
Kopecký
a Musil (oba ČR) oba vypadli v 1. kole
Ženy:
Do 63 kg:
1. Agbegnenouová (Fr.)
2. Krssakovová (Rak.)
3. Trajdosová (Něm.)
a Franssenová (Niz.)
...
Zachová (ČR) vypadla v 1. kole
Do 70 kg:
1. Pinotová (Fr.)
2. Van Dijkeová (Niz.)
3. Tajmazovová (Rus.)
a Gahieová (Fr.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.