Tři čeští zástupci budou ve finále ME v lezení na obtížnost

25. listopadu 2020 11:33 - Moskva

Tři čeští reprezentanti postoupili do finále mistrovství Evropy v lezení na obtížnost. Na šampionátu v Moskvě dnes uspěli Eliška Adamovská, Markéta Janošová a Martin Stráník. Finále se uskuteční vpodvečer.

 

Monika Brkalová

Devatenáctiletá Adamovská byla loni v této disciplíně čtvrtá na juniorském mistrovství světa a na tomto seniorském ME se zatím předvádí ve výborné formě. Po děleném prvním místě v kvalifikaci se jako jedna ze dvou závodnic dostala i na vrchol semifinálové cesty a podělila se s Ruskou Viktorijí Meškovovou o první místo.

Ze šesté příčky postoupila Janošová. Smůlu měla Michaela Smetanová, která skončila na devátém místě, tedy těsně za postupovou osmičkou.

Bulenové na ME těsně uniklo finále boulderingu, byla sedmá

Česko bude mít zastoupení i ve finále mužů, ačkoli chybí obhájce titulu a světová jednička v této disciplíně Adam Ondra. Z pátého místa v semifinále postoupil zkušený Stráník.

Finále žen začne v 17:00 SEČ, muži se o medaile utkají o hodinu později.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.