Na mistrovství světa v boxu prohrál Velecký s Larduetem z Kuby

Boxer Luboš Velecký prohrál na mistrovství světa v Baku v úvodním kole kategorie do 91 kilogramů s favorizovaným Kubáncem Josém Larduetem před časovým limitem. Rozhodčí zastavili boj už před koncem prvního kola, když byl český reprezentant po sérii úderů potřetí počítán.

Larduet je juniorským mistrem světa z roku 2008, o rok později získal na seniorském MS bronz v nižší hmotnostní kategorii do 81 kg. "Náš reprezentant měl smůlu při losu. Chytil ihned jednoho z favoritů této váhy," řekl ČTK prezident České boxerské asociace Svatopluk Žáček.

Roli favorita podle něj Larduet prokazoval hned od začátku utkání. "Náš boxer byl dvakrát počítán na spodek, 40 vteřin před koncem kola byl po sérii úderů počítán potřetí," dodal Žáček.

V Baku se představí ještě Zdeněk Chládek, Miroslav Šerban, Robert Bilík a Dominik Musil. MS je hlavní kvalifikací na olympijské hry, k postupu do Londýna je třeba projít do čtvrtfinále.