Australský plavec Monk může po nehodě v tréninku přijít o OH

29. září 2011 09:52 - BRISBANE

Australský plavec Kenrick Monk může kvůli nehodě z přípravy přijít o start na olympijských hrách v Londýně. Třiadvacetiletého sportovce poblíž Brisbane srazilo auto, když trénoval na kole. Monk má ve sbírce úspěchů zlato a stříbro ze štafetových závodů na mistrovství světa 2007, o rok později triumfoval na MS v krátkém bazénu v závodech na 200 a 4x200 metrů volný způsob.

Monk si myslí, že ho vůz srazil úmyslně. "Pořád jsem z toho ještě smutný. Na události po nehodě si příliš nevzpomínám, ale vím, že jsem předtím nedělal nic špatného. Už jsem podal výpověď policii. Věřím, že se to stalo naschvál," uvedl plavec.

Monk byl po nehodě v bezvědomí, do nemocnice mu pomáhali reprezentační kolegové Stephanie Riceová a Nick D'Arcy, protože řidič z místa ujel. Rentgen v nemocnici odhalil dvě zlomeniny v oblasti lokte, přesný rozsah zranění má ale odhalit až dnešní podrobné vyšetření u specialisty.

 

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.