Gymnastka Šikulová si na MS při přeskoku natrhla vazy v kotníku

7. října 2011 14:28 - TOKIO

Sportovní gymnastka Jana Šikulová si na mistrovství světa v Tokiu v kvalifikaci přeskoku natrhla vazy v kotníku a šampionát pro ni předčasně skončil. Česká reprezentantka byla převezena do nemocnice, na poraněnou nohu dostala sádrový obvaz a chodí za pomoci berlí. Zranění si vyžádá podle japonských lékařů šest týdnů klidu. Zranění Šikulovou také definitivně vyřadilo z bojů o nominaci na olympijské hry.

Třiadvacetiletá gymnastka absolvovala úspěšně prostná a při rozcvičení také úvodní přeskok. "Cvičný skok zvládla velice dobře. Jenže odrazový můstek více háže. V soutěžním skoku Janu hodně odpružil a jen minimálně se dotkla koně, kterého přeletěla. Po dopadu si podvrtla levou nohu, na kterou se nemohla postavit," uvedl trenér českých gymnastek Stanislav Vyzina, který si postěžoval na špatnou organizaci šampionátu.

"Oficiální lékař závodu přišel až za pět minut. A měl s sebou pouze kýbl s ledem," posteskl si Vyzina. Další půlhodinu čekal se Šikulovou na sanitku k převozu do nemocnice a půl hodiny měřili lékaři zraněné gymnastce tlak.

"Ošetření stálo 48.000 jenů (11.500 korun), berle osm tisíc a taxík zpět další tři tisíce," uvedl Vyzina, podle nějž by Šikulová mohla po šesti týdnech začít opět cvičit.

Velmi dobře si vedla Kristýna Pálešová, která je po dnešním programu na 13. místě. Ve čtyřboji dosáhla 52,232 bodu, což jí dává naději na postup do předolympijské kvalifikace. Definitivní pořadí ve víceboji určí až sobotní cvičení druhého sledu.

"Pálešová odvedla velice dobrý výkon, který začala velice solidní sestavou v prostných. Totéž platí i o přeskoku, kde mohla od přísných rozhodčích dostat i vyšší známku," poznamenal Vyzina, který pochválil Pálešovou i za cvičení na bradlech. "Odvedla skvělý výkon, bez výraznější chyby. Přitom cvičila po zranění Šikulové pod psychickým tlakem. Důležité bylo, že kromě dvou drobných zaváhání zvládla i závěrečné cvičení na kladině," konstatoval Vyzina.

První kvalifikační den čtyřboje zvládla nejlépe Rumunka Raluca Oana Haiduová, která získala známku 56,465.

MS ve sportovní gymnastice v Tokiu:
Ženy - kvalifikace čtyřboje po prvním dnu:
1. Haiduová (Rum.) 56,465, 2. Mitchellová (Austr.) 56,324, 3. Porgrasová (Rum.) 54,832, 4. Littleová (Austr.) 54,732, 5. Lopezová (Ven.) 54,731, 6. Leeová (Kan.) 54,632,... 13. Pálešová 52,232, 86. Šikulová (obě ČR) 12,333.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.