Živě

Nejstarší mistr světa v boxu ztratil pás v kontroverzním duelu

16. října 2011 10:07 - LOS ANGELES

Šestačtyřicetiletý boxer Bernard Hopkins ztratil v kontroverzním duelu s Chadem Dawsonem svůj mistrovský pás organizace WBC v polotěžké váze. Nejstarší mistr světa všech dob prohrál technickým k.o. v druhém kole poté, co si poranil rameno.

 

Jae Hong, ČTK/AP

Veterána Hopkinse zranil jeho soupeř, jenž ho zvedl a odhodil na zem. Filadelfský rodák si po těžkém dopadu vykloubil levé rameno a v bolestech nemohl pokračovat.

Hopkinsův tábor proti Dawsonovu činu protestoval, nicméně podle rozhodčího Pata Russella nedošlo k porušení pravidel. Hopkins údajně sudímu řekl, že bude pokračovat pouze s jednou rukou, ten však duel ukončil a označil za vítěze Dawsona. "Nebyl to žádný faul. Nemohl pokračovat kvůli zranění. Technické k.o.," uvedl Russell.

Zápas bude mít zcela jistě dohru u zeleného stolu, neboť Hopkins se proti výsledku odvolá. "Chtějí mě dostat z boxu a tohle je jediný způsob, jak to mohli udělat. Chad Dawson přišel do ringu se svou špinavou taktikou," postěžoval si Hopkins, jenž se stal nejstarším profesionálním mistrem světa po květnovém vítězství nad Kanaďanem Jeanem Pascalem.

Podle Dawsona zranění jen předstíral

Jeho sobotního soupeře Hopkinsovo zranění rozčílilo, podle něj ho úřadující šampión jen předstíral. "Naskočil na mě a táhl mě dolů. Tak jsem ho setřásl ramenem," popsal Dawson kontroverzní moment.

"B-Hop zklamal mnoho fanoušků. Na tenhle zápas jsem trénoval osm týdnů... Samozřejmě že to předstíral. Pořád mluví o Philadelphii a o tom, jaký byl gangster. Ale není to žádný gangster, ti se nevzdávají. Je to slaboch," dodal nový mistr světa.

Hopkins byl v mládí odsouzen k 18 letům vězení za několik těžkých trestných činů a odseděl si pět let. Do historie boxu se zapsal tím, že jako první boxer dokázal sjednotit tituly čtyř velkých organizací IBF, WBC, WBA a WBO, což se mu povedlo ještě ve střední váze.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.