Ragbisté Austrálie vydřeli výhrou nad Walesem bronz z MS

21. října 2011 12:16 - AUCKLAND

Ragbisté Austrálie vyhráli souboj zklamaných semifinalistů nad Walesem 21:18 a získali na mistrovství světa na Novém Zélandu bronzové medaile. Dvojnásobní šampioni z let 1991 a 1999 mají další cenný kov po osmi letech, kdy brali naposledy stříbro.

 

David Gray, Reuters


"Přijeli jsme si pro zlato, ale na Nový Zéland jsme nestačili," litoval navzdory medailovému zisku australský kouč Robbie Deans zpětně nedělní semifinálové prohry 6:20.

V duelu o bronz Australané v 10. minutě vedli 7:0. Do poločasu povolili Walesu snížit na čtyři body a navíc přišli o dva důležité hráče. Se zraněním opustili hřiště krátce po sobě Quade Cooper, jenž si utrhl křížový vaz v koleni, a Kurtley Beale se svalovými problémy.

Smutní hráči Walesu na bronz nedosáhli.Smutní velšané na bronz nedosáhli.foto: Reuters/Mike Hutchings


Wales po přestávce dokonce otočil skóre na 8:7, ale pak se projevily zkušenosti a lepší obrana na straně australských hráčů, kteří předvedli devítibodovou šňůru. Po pětce Bena McCalmana Australané vedli už o deset bodů a bojovní Velšané stačili v závěru jen snížit. Zůstal jim tak jediný bronz z prvního MS v roce 1987.

Novozélandský kouč Walesu Warren Gatland označil za hlavní důvod prohry neproměňování kopů. James Hook v nich zklamal už v semifinále s Francií, které ostrované prohráli o jediný bod, a dnes znovu nedal dva trestné kopy. "Na této úrovni se musí šance využívat. Bohužel nás kopy potopily a stály nás medaili," zlobil se.

Ve finále sedmého světového šampionátu se utkají domácí Novozélanďané a Francouzi v neděli. Bude to repríza boje o titul z premiérového MS, kdy jasně vyhrál Nový Zéland (29:9).

Mistrovství světa v ragby na Novém Zélandu:
O 3. místo:
Austrálie - Wales 21:18 (7:3).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.