V Británii změnili pravidlo o užití bičíku,žokejům zrušili tresty

21. října 2011 15:56 - LONDÝN

Po protestech žokejů kvůli novému pravidlu v britských dostizích omezujícímu používání bičíku řídící orgán regule upravil a zrušil již udělené tresty.

Belgický žokej Christophe Soumillon tak nepřijde o 50.000 liber (1,4 milionu korun), které si vydělal jako prémii při vítězství s francouzským koněm Cirrus des Aigles v Champion Stakes v Ascotu. Původně byl potrestán za to, že v cílové rovince švihl koně šestkrát bičíkem. O jeden úder tak překročil povolený limit.

Pravidlo o počtu švihnutí v cílové rovince bylo zrušeno. Nadále však platí, že v rovinovém dostihu smí žokej použít bičík nejvýše sedmkrát, v překážkových dostizích je limit osm švihnutí.

Konec kariéry by měl odvolat elitní irský žokej Richard Hughes, který v krátké době porušil omezení dvakrát a obdržel distanc na 15 dnů. Poté ohlásil, že končí, jestli se pravidla nezmění.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.