Baseballisté St. Louis otočili finále MLB a mají jedenáctý titul

29. října 2011 09:14 - ST. LOUIS

Světovou sérii vyhráli baseballisté St. Louis Cardinals. V rozhodujícím sedmém utkání finále play-off MLB porazili v pátek na svém stadiónu Texas Rangers 6:2 a získali jedenáctý titul. V Národní lize jsou nejúspěšnějším klubem, více prvenství v soutěži (27) mají celkově na kontě jen New York Yankees.

 

Charlie Riedel, Reuters

Naposledy Cardinals v lize triumfovali před pěti lety. Letos se přitom do play-off dostali skoro zázrakem až na poslední chvíli a v šestém finálovém utkání se zachránili v nastavení.

"Je těžké uvěřit, že se to opravdu stalo," řekl trenér Cardinals Tony La Russa při slavnostním vyhlášení. "Tenhle titul se dá popsat jedině jako neuvěřitelný, ohromující a neskutečný. Jednoduše něco, co je splněním našich snů," dodal.

Nejužitečnějším hráčem finále byl vyhlášen třetí polař St. Louis David Freese, který svými odpaly zachránil šestý zápas a i ve finále nastartoval obrat. "Je jedno, kdo jak hrál. Nejúžasnější je, že jsme vyhráli jako tým," řekl osmadvacetiletý baseballista.

Hrdina třetího duelu Albert Pujols, v kterém odpálil tři homeruny, byl ohromen. "Před dvěma měsíci jsme se loučili se sezonou, a teď jsme šampiony," kroutil hlavou.

Sedmý duel rozhodl o vítězi MLB poprvé po devíti letech. Potvrdila se v něm statistika, podle níž se vítěz šestého zápasu finálové série následně raduje i z titulu: z 14 posledních případů se toto pravidlo nevyplnilo jen jednou.

Texasu se tak opět rozplynul sen o zisku prvního triumfu v soutěži. Rangers byli ve finále i loni, tehdy podlehli San Francisku Giants 1:4 na zápasy. V pátek v St. Louis doběhli pro dva body hned v úvodní směně, pak už ale skórovali jen domácí hráči.

"Řekl jsem svým hráčům, že jsou mými šampióny," řekl smutný kouč Texasu Ron Washington. "Jeden tým musel vyhrát a jsou to Cardinals, před kterými smekám. My jsme bojovali, ale neměli situaci pod kontrolou," doplnil Washington.

Světová série, finále play-off baseballové MLB - 7. zápas:
St. Louis - Texas 6:2 (konečný stav série 4:3).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.