Kvitová: Pár negativních myšlenek jsem měla, ale rychle mě přešly

5. listopadu 2011 14:25 - MOSKVA

Nenechala se rozhodit nepříznivou statistikou vzájemných zápasů, ani řečmi, které z její ruské soupeřky dělaly „černého koně“ fedcupového finále. Petra Kvitová si pro letošní jubilejní dvacátou výhru v hale došla naprosto suverénně. Marii Kirilenkovou spláchla dvakrát 6:2.

 

Grigory Dukor, Reuters

Čekala jste tak lehkou prácičku?

Bylo fajn, že to šlo lehce, vedení vždycky ten tým posílí a tlak je na soupeři. Na začátku jsem se necítila moc dobře od základní čáry, ale servis mi hodně psal a nakonec to vydrželo až do konce.

U vás se počítá se dvěma body jako se samozřejmostí. Je těžké ustát tenhle tlak?

Nikdy není nic jasné předem. Vždycky je zápas otevřený. Nevíte, co vás potká. Po té výhře to ale z člověka vždycky spadne.

Při pátečním tréninku vám pořadatelé trochu zlomyslně naťukali na světelnou tabuli výsledek Kirilenková-Kvitová 6:3. Všimla jste si?

Trenér David Kotyza hned říkal: Co to je? To je nějaká blbost. Tak jsem ho uklidňovala. Po prvním setu 6:2 už jsem byla v pohodě. 

Zápas jste si zpestřila několika výlety na síť. Takhle to po vás trenér chce? Snažím se. Někdy to sice nevyšlo, ale zkouším to dál.

Přívěsek lva jste si nakonec z náušnice odstranila, proč?

Zadrhával se mi o toho lvíčka řetízek. Tak jsme s Luckou Šafářovou usoudili, že je lepší hrát v pohodě.

Pořadatelé slibovali vyprodanou halu, tribuny se ale moc nezaplnily.

Já si nemyslím, že byly poloprázdné, snad jen při nástupu. Pak už jsem viděla dost lidí, čeští fanoušci mi hodně pomohli. Při odchodu z kurtu jsem se viděla i s rodiči.

Petra Kvitová během utkání s Marií Kirilenkovou. Petra Kvitová během utkání s Marií Kirilenkovou. foto: Reuters/Anton Golubov  

  

Napadlo vás, že byste mohla prohrát?

Nenapadlo, ani pře zápasem, ani při něm. Trošku negativní myšlenky tam byly, ale to spíš jak budu hrát. Bude mi to tam padat, nebude... Vždycky po tom týdnu kdy člověk nehraje zápas, tak je tam určitá nejistota.

I třeba vzhledem k tomu, že zdravotně jste se v posledních dnech necítila fit?

Rýmu mám pořád, ale jinak se cítím den ode dne lépe.

Už jste přemýšlela o nedělní soupeřce Kuzněcovové?

Zatím ne, my spolu ani nikdy nehrály....

Tou sérií dvaceti výher v hale byste ale i této velezkušené hráčce měla nahnat strach, co myslíte?  

Dává mi to sebevědomí. Jsem ráda, že ta série pokračuje.

Před Istanbulem jste říkala, že by bylo pěkné vyhrát příštích sedm zápasů... Hned po Turnaji mistryň mi taky náš mluvčí Karel Tejkal psal: Ještě dva! (směje se). Snažím se to splnit.

Marek Burkert (Moskva), Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.