Vladimir Kličko musí na operaci s ledvinovým kamenem

3. prosince 2011 16:38 - BERLÍN

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko musí týden před utkáním o titul profesionálního mistra světa na operaci kvůli ledvinovému kamenu. Zápas těžké váhy o tituly WBA, IBF a WBO s Jeanem-Markem Mormeckem je proto ve vážném ohrožení, podle manažera Bernda Bönteho se o jeho osudu rozhodne až po zákroku.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Klička v noci na pátek postihla ledvinová kolika. Byl kvůli tomu nucen předčasně ukončit přípravný kemp v rakouském Goingu a vrtulníkem přepraven do nemocnice v Innsbrucku. Dnešní vyšetření ukázala, že bude nutné kámen operativně odstranit.

"Po operaci se rozhodne, jestli se za týden bude boxovat, nebo ne," řekl televizní stanici Sky Sport News HD Bönte. Ještě o několik hodin dříve přitom tvrdil, že duel pětatřicetiletého Klička naplánovaný na 10. prosince v Düsseldorfu ohrožený není.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.