Erbanová skončila v Heerenveenu na 1000 m čtvrtá těsně za medailí

HEERENVEEN

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela na Světovém poháru v Heerenveenu na kilometru čtvrtá a opět vylepšila své osobní maximum. Od medaile ji dělily pouze čtyři setiny, o které zaostala za třetí Ruskou Jekatěrinou Šichovovou. Na vítěznou Kanaďanku Christine Nesbittovou, která triumfovala na této trati i potřetí v sezóně, ztratila Erbanová 88 setin.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová

Devatenáctiletá česká závodnice dnes svedla v šesté rozjížďce velký souboj s Američankou Heather Richardsonovou, kterou porazila o tři setiny. V té chvíli se zařadila za Číňanku Ťing Jü na průběžné druhé místo, vzápětí ji předstihla Šichovová. Z medailové pozice odsunula Erbanovou až v poslední jízdě olympijská vítězka a mistryně světa na této trati Nesbittová, která deklasovala domácí Margot Boerovou.

Erbanová, jejímž nejlepším výsledkem dosud bylo šesté místo, získala 60 bodů a v průběžném pořadí disciplíny si polepšila na šestou pozici.

Světový pohár v rychlobruslení v Heerenveenu (Nizozemsko):
Ženy:
1000 m: 1. Nesbittová (Kan.) 1:15,32, 2. Ťing Jü (Čína) 1:15,85, 3. Šichovová (Rus.) 1:16,16, 4. Erbanová (ČR) 1:16,20.
Pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Nesbittová 300, 2. Leenstraová 180, 3. Boerová (obě Niz.) 166, ...6. Erbanová 124.