Kličko prý chce i po operaci boxovat, fit ale není

4. prosince 2011 22:14 - BERLÍN

Vladimir Kličko chce v sobotu obhajovat tituly mistra světa v boxu v těžké váze, přestože se o tomto víkendu podrobil operaci ledviny. Při ní mu lékaři v Düsseldorfu endoskopicky odstranili zhruba třígramový kámen, kvůli kterému musel ukrajinský šampion přerušit přípravný kemp v Rakousku.

 

Morris Mac Matzen, Reuters

"Zákrok proběhl dobře. Pokud nedojde k nepředvídaným komplikacím, bude boxovat," řekl Kličkův manažer Bernd Bönte agentuře SID. "Tvrdou přípravu už měl za sebou, rozhodne se sám," dodal.

Ukrajinský boxer se nicméně necítí úplně fit. Ačkoliv nechtěl nic měnit na naplánovaném mimotréninkovém programu před duelem, musel na poslední chvíli odříct účast v dnešním večerním televizním pořadu. "Udělalo se mu špatně, tak odjel na kliniku. Necítí se zrovna dobře," omluvil boxera ve studiu Kličkův bratr Vitalij.

Vladimir Kličko musel nenadále ukončit tréninkový kemp v rakouském Goingu, odkud byl v noci na pátek vrtulníkem převezen do Innsbrucku s ledvinovou kolikou. Pětatřicetiletý Ukrajinec se připravoval na duel s Jeanem-Markem Mormeckem o tituly WBA, IBF a WBO. V pondělí se má uskutečnit v dějišti zápasu Düsseldorfu tisková konference.

ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.