Rychlobruslař Fish se obává koronaviru a nebude obhajovat titul

19. ledna 2021 15:39 - Heerenveen

Kanadský rychlobruslař Graeme Fish nebude kvůli obavám z nákazy koronavirem obhajovat titul mistra světa v závodu na 10 000 metrů. Na únorovém šampionátu v Heerenveenu měl patřit k adeptům na medaili i na poloviční trati, na které loni v Salt Lake City vybojoval třetí místo.

 

Twitter @TeamCanada

"Rád bych do Nizozemska přijel, ale kvůli koronaviru je to příliš riskantní. V současnosti je pro mě zdraví důležitější než šampionát," uvedl třiadvacetiletý rychlobruslař.

Loni v Salt Lake City se při triumfu na desítce blýskl světovým rekordem 12:33,86 minuty a přerušil vítěznou sérii nizozemských reprezentantů, kteří této disciplíně kralovali na všech předchozích světových šampionátech na jednotlivých tratích od roku 1996.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: