Živě

Životní výsledek. Česká rychlobruslařka jela při ME na krátké dráze ve finále, skončila pátá

23. ledna 2021 16:59 - Gdaňsk

Nejlepší česká rychlobruslařka na krátké dráze Michaela Hrůzová Sejpalová obsadila na mistrovství Evropy v Gdaňsku páté místo v závodu na 1500 metrů a zaznamenala nejlepší individuální výsledek v kariéře. Zvítězila Suzanne Schultingová z Nizozemska.

 

Profimedia.cz

Hrůzová Sejpalová postoupila do finále z druhého místa v semifinálové jízdě, v níž jí k úspěchu pomohl i pád tří soupeřek.

"Semifinále bylo hodně kontaktní, a tak došlo i na pád. Po pádu jsem si uvědomila, že jedu o postup do finále A. V posledních dvou kolech se mi podařilo předjet polskou a italskou závodnici, což mě posunulo na postupové druhé místo," uvedla Hrůzová Sejpalová pro ČTK. Pády jsou při shorttracku časté, na ZOH 2002 vedly i k tomu, že australský outsider v památném závodě Steven Bradbury získal zlato.

V boji o medaile ji od bronzu dělila sekunda. "Finálová jízda byla rychlejší již od začátku, tak jsem si vzadu šetřila síly do posledních kol. Nakonec se mi podařilo předjet holandskou závodnici a po následné diskvalifikaci Rusky jsem se vyhoupla na páté místo," dodala česká reprezentantka.

Mezi muži se Zdeněk Sejpal probojoval do finále B, ve kterém skončil šestý, a celkově obsadil 13. místo.

ME v rychlobruslení na krátké dráze v Gdaňsku (Polsko):
Muži:
500 m:
1. Ivlijev (Rus.)
2. Sighel (It.)
3. De Laat (Niz.)
...
18. Sejpal
23. Fajkus (oba ČR)
1500 m:
1. Jelistratov
2. Ajrapetjan (oba Rus.)
3. Knegt (Niz.)
...
13. Sejpal
28. Fajkus
Ženy:
500 m:
1. Schultingová (Niz.)
2. Maliszewská (Pol.)
3. Velzeboerová (Niz.)
...
18. Vaňková
30. Hrůzová Sejpalová (obě ČR)
1500 m:
1. Schultingová
2. Seidelová (Něm.)
3. Prosvirnovová (Rus.)
...
5. Hrůzová Sejpalová
22. Vaňková
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.