Hnilička si dal vlastní gól. Šéf Národní sportovní agentury je v průšvihu

25. ledna 2021 12:14 - Praha/Teplice

Vládní zmocněnec pro sport a poslanec za ANO Milan Hnilička si zadělal na pořádný průšvih. Spolu s dalším olympijským vítězem z Nagana Jiřím Šlégrem či někdejším premiérem Jiřím Paroubkem a dalšími hosty se podle deníku Blesk zúčastnil v teplickém hotelu Prince de Ligne oslavy padesátin majitele zařízení a bývalého politika Petra Bendy. Organizátor i účastníci akce porušili několik platných opatření proti šíření koronaviru, případem se zabývá policie. Premiér Andrej Babiš očekává, že Hnilička pro sebe vyvodí důsledky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Část hostů odjela vlastními vozy či taxíky večer domů, někteří - například Paroubek - v hotelu přenocovali do neděle, ačkoliv je v nynějším pátém stupni protiepidemických opatření povolené ubytování jen v případě služebních cest či home office. Zavřené musejí být vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, mohou se potkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

"Nepil jsem, po večeři a pár pracovních schůzkách jsem řídil domů. Ale uvědomuju si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám a jsem připraven nést následky," uvedl někdejší hokejový brankář Hnilička, který stojí v čele Národní sportovní agentury.

"Nevím, co tam dělal, nechápu, proč tam byl, ale očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem," uvedl premiér Babiš.

Účastníci oslavy si podle něj udělali z vládních nařízení trhací kalendář. "Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky," dodal.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.