Dvojnásobný mistr světa a reprezentační rekordman končí svou bohatou kariéru

20. února 2021 10:35 - Auckland

Trojnásobný nejlepší ragbista světa Dan Carter ukončil krátce před 39. narozeninami kariéru. S Novým Zélandem vyhrál dvakrát světový šampionát v letech 2011 a 2015. Ve 112 reprezentačních zápasech zaznamenal rekordních 1598 bodů.

 

@EnglandRugby, Twitter

Carter na instagramu uvedl, že už nemá motivaci pokračovat a chce se více věnovat své rodině. "Opouštím sport, který jsem hrál 32 let a který mi pomohl stát se člověkem, jakým dnes jsem. Nemusím nic dokazovat a hledat motivaci, abych se mohl rovnat všem těm mladým klukům," napsal.

Loni v létě se sice domluvil na angažmá s týmem Auckland Blues, ale nakonec za něj ani jednou nenastoupil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Dan Carter (@dancarter_)

Carter hrál v letech 2003 až 2015 za jiný novozélandský klub Crusaders, s kterým získal tři tituly v soutěž Super Rugby. Po triumfu na mistrovství světa v roce 2015, kde rozhodl finálový zápas s Austrálií 19 body, ukončil reprezentační kariéru a odešel hrát do Francie. Od roku 2018 působil v Japonsku. Loni po předčasném ukončení japonské ligy kvůli pandemii koronaviru mu vypršela smlouva s Kóbe Steelers a vrátil se domů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: