Letní světová univerziáda v Číně bude až příští rok

2. dubna 2021 17:43 - Lausanne

Letní světová univerziáda, která se měla uskutečnit od 18. srpna v čínském Čcheng-tu, byla odložena na příští rok. Oznámila to dnes Mezinárodní federace univerzitního sportu, která se na tom dohodla s organizátory kvůli pokračující pandemii koronaviru a cestovním omezením.

 

Tingshu Wang, Reuters

Univerziáda za účasti zhruba 8000 sportovců měla v Čcheng-tu začít deset dní po skončení odložených olympijských her v Tokiu. Nový termín vrcholná akce akademických sportovců zatím nemá.

Příští rok bude sportovní kalendář v Číně mimořádně nabitý. V únoru se v Pekingu budou konat zimní olympijské hry a v září pak Asijské hry v Chang-čou.

Světová univerziáda nebude v Lucernu v lednu, FISU ji odložila

Kvůli koronaviru byla odložena už zimní univerziáda, která se měla konat v Lucernu letos v lednu. Nyní je v plánu 11. až 21. prosince tohoto roku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.