Snový návrat po těžké nemoci. Reprezentantka si zajistila olympiádu

4. dubna 2021 12:12 - Tokio

Dva roky poté, co jí byla diagnostikována leukémie, si japonská plavkyně Rikako Ikeeová zajistila účast na olympijských hrách v Tokiu. Dvacetiletá medailistka z mistrovství světa dnes v domácí kvalifikaci vyhrála závod na 100 m motýlek a časem 57,77 se nominovala do polohové štafety pro OH.

 

Kyodo, Reuters

Dosažený čas zatím nestačí pro individuální závod, přesto byla Ikeeová nadšená. "Vůbec jsem nečekala, že splním limit. Myslela jsem si, že to dokážu až později," řekla se slzami v očích někdejší japonská naděje.

Ikeeová se od lékařů dozvěděla krutou diagnózu v únoru roku 2019. Téměř deset měsíců strávila kvůli léčbě leukémie v nemocnici a s tréninkem začala loni v březnu. O pět měsíců později trojnásobná bronzová medailistka z MS 2016 startovala na prvním mítinku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.