Česko - Polsko 3:3Čeští futsalisté v předposledním duelu kvalifikace ME remizovali

Čeští futsaloví reprezentanti v předposledním utkání kvalifikace mistrovství Evropy doma remizovali s Polskem 3:3. O tom, zda svěřenci trenéra Tomáše Neumanna na závěrečný turnaj postoupí, rozhodne středeční závěrečný duel v Opole. Češi i Poláci mají v tabulce osmé skupiny osm bodů stejně jako vedoucí Portugalsko, ale obhájci zlata odehráli o jeden zápas méně.

Češi v Praze nechytili začátek a brzy prohrávali o dva góly, když se v páté a sedmé minutě prosadili Kriezel a Grubalski. Domácí však rychle snížili zásluhou Seidlera a v 15. minutě vyrovnal Vnuk.

Také do druhé půle vstoupili lépe Poláci a ve 23. minutě jim vrátil vedení Zastawnik. Český tým pak soupeře sevřel a během chvilky dvakrát trefil tyčku, ale ve 26. minutě už přece jenom srovnal kapitán Rešetár.

Na evropský šampionát 2022 v Nizozemsku se kvalifikují vítězové osmi skupin a šest nejlepších celků z druhých příček. Dva nejhorší týmy na druhých pozicích si o postup zahrají v baráži.

Utkání 8. skupiny kvalifikace o postup na futsalové ME v Praze:
ČR - Polsko 3:3 (2:2)
Branky: 10. Seidler, 15. Vnuk, 26. Rešetár - 5. Kriezel, 7. Grubalski, 23. Zastawnik.
ČR: Vahala (Němec) - Záruba, P. Drozd, Koudelka, D. Drozd - Jošt, Vokoun, Křivánek, Rešetár, Homola, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.