Jachtař Teplý skočil na ME třídy Finn znovu dvanáctý

16. dubna 2021 18:14 - Vilamoura

Jachtař Ondřej Teplý skončil stejně jako loni dvanáctý na evropském šampionátu olympijské třídy Finn. Zlato v portugalské Vilamouře obhájil Maďar Zsombor Berecz a stříbro získal olympijský vítěz z Ria 2016 Giles Scott z Velké Británie.

 

Robert Deaves

Patnáctý muž světového žebříčku třídy Finn Teplý začal regatu šestým místem, ale v dalších sedmi rozjížďkách se do desítky nedostal. Na konečné dvanácté místo, což je jeho nejlepší výsledek na ME mezi muži, se dostal díky druhému a třetímu místu v závěrečných jízdách.

Pro Teplého bylo ME prvním velkým závodem pod vedením britského trenéra Edwarda Wrighta, mistra světa ve třídě Finn z roku 2010, s nímž spolupracuje od prosince.

V květnu čeká Teplého v Portugalsku i mistrovství svět a na Finn Gold Cupu se bude bojovat i o poslední evropské místo na olympijských hrách v Tokiu.

Mistrovství Evropy v jachtařské třídě Finn ve Vilamouře (Portugalsko):
1. Berecz (Maď.) 47 b.
2. Scott (Brit.) 70
3. Theunnick (Švýc.) 75
...
12. O. Teplý (ČR) 128
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.