Baseballista Červenka začne v zámoří v druhé lize v dresu Syracuse

4. května 2021 16:13 - Syracuse/Praha

Baseballista Martin Červenka začne sezonu v druhé nejvyšší americké lize, nad kterou už je jen slavná Major League Baseball (MLB). Český chytač, který má letos smlouvu s organizací New York Mets, by zařazen na soupisku Syracuse Mets.

 

baseball.cz, Jan Beneš

V týmu, který bude hrát Severovýchodní divizi soutěže Triple-A, jsou s Červenkou další dva chytači a oba už mají zkušenosti s MLB. Dominikánec Deivy Grullón oblékal dres Philadelphie Phillies a v jednom utkání i Bostonu Red Sox. Německý rodák Bruce Maxwell hrával v Oaklandu Athletics.

Červenka hraje v zámoří od roku 2011 a postupně stoupá směrem k MLB. Sedm let působil ve farmářských týmech Clevelandu Indians a naposledy v Baltimoru Orioles, kde loni a předloni absolvoval část přípravy s hlavním týmem a odehrál několik tréninkových zápasů.

V druhé nejvyšší soutěži zatím nastoupil jen párkrát v roce 2019. Za Norfolk Tides, farmářský celek Baltimore Orioles, odehrál v závěru sezony dvanáct zápasů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.