Repríza loňského finále mezi Arrows Ostrava a Draky Brno magnetem víkendu

21. května 2021 15:42 - Praha

Baseballová extraliga o víkendu naservíruje již sedmé kolo. Fanoušci se mohou těšit na reprízu loňského finále mezi Arrows Ostrava a Draky Brno, a také na přímý souboj o šestou příčku znamenající postup do TOP6 mezi Nuclears Třebíč a Tempem Praha. Tabulce vévodí Arrows, v popředí se stále drží Hluboká, Draci a Eagles.

 

baseball.cz, Lenka Brožová

Tahákem víkendu je určitě repríza loňského finále, souboj nejlepšího útoku s nejlepší obranou soutěže, tedy série mezi Arrows a Draky. Ostravští mají mezi TOP10 pálkaři soutěže téměř neuvěřitelných šest hráčů - Smith, Čech, Menšík, Holtz, Vykoukal, Kubica, 195 získaných bodů a 34 odpálených homerunů. Brněnský zástupce pak pouze 19 chyb pole, 38 obdržených bodů a čtyři hráče v TOP10 nadhazovačů podle ERA - Mergans, Chroust, Jensen, Čapka.

Velmi důležitá bude série mezi Nuclears Třebíč a Tempem Praha. Nuclears jsou v tabulce o dvě výhry lepší a drží zatím postupovou 6. příčku. Výhra v sérii by určitě posílila jejich naději na premiérový postup do bojů o medaile. Na pálce i na nadhozu se může pražský klub opírat o výkony Marka Minaříka. Také Nuclears mají obojživelníka, je jím Ryan Johnson, letošní kanadská posila.

Jeden za všechny, všichni za jednoho...

baseball.cz, Tomáš Icík

Olympia Blansko má napilno, po úterní dohrávce ji už v pátek čeká první utkání série s Eagles Praha. Týmy jsou v odlišné startovací pozici - Eagles na 2. místě tabulky s vyhranými sériemi v zádech, Olympia na 10. místě s několika těsnými porážkami.

Jako nepovedenou musí zatím sezonu hodnotit Kotlářka Praha. Loni bronzový tým je na 8. místě neúplné tabulky a k TOP6 má daleko. K udržení naděje potřebuje každopádně tři výhry v sérii s Bleskem Jablonec. Nováček soutěže má na svém kontě už 4 výhry a také o dvě odehraná utkání méně.

Zajímavá bude série mezi Sokolem Hluboká a Hrochy Brno. Oba kluby se zatím vyhřívají na pozicích zajišťujících postup do TOP6. Hroši vybojovali v minulém kole jednu těsnou výhru nad Arrows, Hluboká si poradila dvakrát s Kotlářkou.

Víkendové dvojice:
Eagles Praha - Olympia Blansko
Arrows Ostrava - Draci Brno
Třebíč Nuclears - Tempo Praha
Sokol Hluboká - Hroši Brno
Blesk Jablonec - Kotlářka Praha
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.