První pardubickou kvalifikaci vyhrál někdejší vítěz No Time To Lose

22. května 2021 15:38 - Pardubice

Dvanáctiletý hnědák No Time To Lose vyhrál první kvalifikaci na Velkou pardubickou. Vítěz slavného dostihu z roku 2017 nepatřil k favoritům, nakonec však v sedle s Ondřejem Velkem jasně triumfoval s převahou čtyř a půl délky před Sztormem. Třetí doběhl Casper.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Další někdejší vítězové Velké pardubické Theophilos a Tzigane du Berlais se v cíli seřadili na pátém a šestém místě. Favorizovaný Evžen doběhl poslední, kvalifikační dostih dokončilo všech 14 koní.

Svěřenec trenéra Josefa Váni No Time To Lose vyhrál pardubickou kvalifikaci podruhé, podle odborníků mu pomohla měkčí půda na závodišti. "Pan Váňa dobře ví, co dělá, měl to dobře nachystané. No Time To Lose chvíli jede, pak je laxní, ale dobře ví, kdy má zabrat," řekl České televizi Velek.

Dostihový mítink v Pardubicích:
První kvalifikace na Velkou pardubickou - Velká cena města Pardubic (5800 m, pětiletí a starší koně, dotace 200 000 korun):
1. No Time To Lose (ž. Velek, tr. Váňa st., stáj Paragan Horseboxes s.r.o.)
2. Sztorm
3. Casper. Čas: 7:45,61. Výrok: jistě 4 1/2 - 3/4 - nos.
Další dostihy:
I. Dylanka (ž. Kratochvíl) - Portorikos - Dancing Blood,
II. Night Moon (ž. Faltejsek) - Sacamiro - Reki,
III. Cheminée (ž. Faltejsek) - Dusigrosz - Aztek,
IV. Imphal (ž. Stromský) - Mustamir - Lad In,
VI. Čáryjape (ž. Liška) - Craken - Protocolar,
VII. Well Absolut (ž. Myška) - Leo Fantastico - Polidar,
VIII. Christiano (Spáčil) - Kornelia - Rui Faleiro.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.