Živě

Čeští futsalisté se na MS utkají s Brazílií, Panamou a Vietnamem

1. června 2021 19:59 - Curych

Čeští futsaloví reprezentanti se na mistrovství světa ve skupině D utkají s favorizovanou Brazílií, Panamou a Vietnamem. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu. Šampionát se uskuteční v Litvě od 12. září do 3. října.

 

Michal Pavlík, Svaz futsalu FAČR

Brazilci jsou s pěti triumfy suverénně nejúspěšnějším účastníkem světových šampionátů, národní tým podlehl jihoamerickému gigantovi ve všech sedmi dosavadních zápasech. S Panamou ani Vietnamem se čeští futsalisté ještě nikdy neutkali.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna do svého čtvrtého MS vstoupí 13. září duelem proti Panamě, o tři dny později změří síly s Brazílií rovněž v Klaipedě a základní fázi uzavřou 19. září proti Vietnamu v Kaunasu. Do osmifinále postoupí dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.