Čeští futsalisté se na MS utkají s Brazílií, Panamou a Vietnamem

1. června 2021 19:59 - Curych

Čeští futsaloví reprezentanti se na mistrovství světa ve skupině D utkají s favorizovanou Brazílií, Panamou a Vietnamem. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu. Šampionát se uskuteční v Litvě od 12. září do 3. října.

 

Michal Pavlík, Svaz futsalu FAČR

Brazilci jsou s pěti triumfy suverénně nejúspěšnějším účastníkem světových šampionátů, národní tým podlehl jihoamerickému gigantovi ve všech sedmi dosavadních zápasech. S Panamou ani Vietnamem se čeští futsalisté ještě nikdy neutkali.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna do svého čtvrtého MS vstoupí 13. září duelem proti Panamě, o tři dny později změří síly s Brazílií rovněž v Klaipedě a základní fázi uzavřou 19. září proti Vietnamu v Kaunasu. Do osmifinále postoupí dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.