Živě

Judisté Kopecký a Musil prohráli na MS první zápas a vypadli ve 2. kole

9. června 2021 13:40 - Budapešť
(Aktualizováno: 9. června 2021 21:49)

Judisté Adam Kopecký a Jaromír Musil vypadli na mistrovství světa ve druhém kole kategorie do 81 kilogramů. Pro oba to byl první zápas na šampionátu v Budapešti.

 

Junior Kopecký při debutu na seniorském MS nestačil na rakouského reprezentanta Šamila Borčašviliho, který v březnu skončil druhý na Grand Slamu v Tbilisi. V první polovině dostal český reprezentant dvě varování, ale držel se. Borčašvilimu se však v posledních sekundách duelu povedla bodovaná technika, za kterou dostal se závěrečným klaksonem wazari. Kopecký už neměl šanci na odpověď.

Rychle skončil šestý světový šampionát pro třiatřicetiletého Musila. S Alfonsem Urquizaem prohrál za 79 sekund. Španělský judista ho dostal na zem a tam ho udržel na zádech.

Judista Ječmínek vypadl na MS ve 2. kole, Zemanová hned v prvním

Novým šampionem se stal obhájce stříbra Matthias Casse z Belgie. V ženské váze do 63 kilogramů získala pátý titul Clarisse Agbegnenouová. Osmadvacetiletá francouzská hvězda triumfovala na čtvrtém MS za sebou, všech pět soubojů v maďarské metropoli vyhrála před limitem na ipon a potvrdila připravenost doplnit do sbírky olympijské zlato, které jí chybí. Z Ria má čtyřnásobná mistryně Evropy stříbro po finálové porážce od Slovinky Tiny Trstenjakové, která je také její poslední přemožitelkou na MS. Při obhajobě titulu s ní Agbegnenouová prohrála ve finále v roce 2015.

Členové českého týmu, v němž kvůli přípravě na olympijské hry chybí obhájce světového titulu Lukáš Krpálek, se zatím v Budapešti nedostali přes druhé kolo. Šanci vylepšit tuto bilanci budou mít ve čtvrtek David Klammert a Jiří Petr v kategorii do 90 kilogramů. První jmenovaný bojuje i o olympijské hry a v případě svého umístění do pátého místa by na hry pomohl i reprezentačnímu kolegovi Davidu Pulkrábkovi.

Mistrovství světa v judu v Budapešti:
Muži:
Do 81 kg:
1. Casse (Belg.)
2. Grigalašvili (Gruz.)
3. De Wit (Niz.)
a Egutidze (Portug.)
...
Kopecký
a Musil (oba ČR)
vypadli ve druhém kole
Ženy:
Do 63 kg
1. Agbegnenouová (Fr.)
2. Leškiová (Slovin.)
3. Obradovičová (Srb.)
a Vermeerová (Niz.)
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.