Živě

Judisté Klammert i Petr vypadli na MS v druhém kole, Pulkrábek přišel o naději na OH

10. června 2021 13:15 - Budapešť

Ani David Klammert s Jiřím Petrem nepřešli na mistrovství světa v judu přes druhé kolo, které je na šampionátu v Budapešti zatím maximem české výpravy. Klammertovo brzké vyřazení v kategorii do 90 kilogramů znamená, že David Pulkrábek přišel o šanci na účast na olympijských hrách v Tokiu. Tam ho mohlo vytáhnout Klammertovo nejhůře páté místo. V tom případě by Klammert postoupil do Tokia přímo a Pulkrábek by se dostal z kontinentální kvóty.

 

Český svaz juda

Díky kontinentální kvótě se na olympijské hry dostane Klammert, který tak doplní šampiona z Ria Lukáše Krpálka. V prvním kole MS Klammert poprvé v kariéře porazil Slováka Petera Žilku. "Z toho jsem měl radost. Na druhou stranu jsem tím možná Slovákům vzal kvótu. Sice jsem si tím pojistil postup, ale na druhou stranu jsem tak trochu zařízl Slováky, což jsou naši bratři a Péťa by si zasloužil na olympiádu jet. Takže pocity mám smíšené," komentoval to Klammert v nahrávce pro média.

Ve druhém kole byl ale úspěšnější jeho mongolský soupeř Altanbagana Gantulga. Zhruba půl minuty před koncem hodil Klammerta bodovanou technikou na bok a český reprezentant už nedokázal odpovědět. Tím zhasla Pulkrábkova naděje. "Kvótu pro Davida Pulkrábka jsem nevybojoval, což mě hrozně mrzí. Je mi z toho hrozně smutno. Věřil jsem, že se mi to povede. Chtěl jsem, aby tam jel s námi," řekl Klammert.

Po turnaji přiznal, že na něm startoval v komplikované situaci. "Poslední dva týdny mě trochu trápily zdravotní potíže, tak jsem rád, že jsem mohl bojovat na takovém turnaji, jako je mistrovství světa, takový judistický svátek," dodal.

Judisté Kopecký a Musil prohráli na MS první zápas a vypadli ve 2. kole

S bilancí jedné výhry a jedné prohry se se šampionátem rozloučil také Petr. Ten díky povedené akci v poslední půlminutě otočil duel proti Kwadjovi Ananimu z Ghany, ale pak prohrál na ipon 42 sekund před koncem s Islamem Bozbajevem z Kazachstánu. "Dneska jsem se necítil moc dobře a ani s tím výkonem nejsem spokojený," litoval.

Z českých reprezentantů do MS zasáhne už jen Alice Matějčková, jejíž kategorie do 78 kilogramů je na programu v pátek. Krpálek předloňský světový titul neobhajuje, protože se chystá na olympiádu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.