Živě

Děsivý pád! Jezdec narazil do bariéry a divákům zatrnulo

11. června 2021 19:02 - Clonmel/Praha

Velké štěstí v neštěstí. Hrozivě vypadající karambol byl k vidění během pátečních dostihů v anglickém městě Clonmel. Žokej Shane Mulcahy a jeho kůň Karakhan na rovince jen pár stovek metrů před cílem narazili v plné rychlosti do bariéry. Děsivý pád se naštěstí obešel bez vážnějších následků, zvíře i závodník jsou jako zázrakem zcela v pořádku.

 

@ODDSbibleRacing, Twitter

Karakhan vstupoval do dostihu s kurzem 2:1 jako velký favorit. Papírové předpoklady se začaly naplňovat několik stovek metrů před cílem, když Mulcahy začal svého koně pobízet a ten se dral odvážně kupředu.

Jenže pak to přišlo. Karakhan náhle změnil směr běhu a na závěrečné překážce narazil v plné rychlosti do bariéry u živého plotu. Konstrukce se rozletěla na několik kousků a jezdec i kůň šli k zemi.

Obecenstvo dostihového podniku trnulo hrůzou, ale podle majitele a jeho stáje se zkušenému jezdci Mulcahymu ani pětiletému valachovi Karakhanovi nic nestalo.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.