Živě

Judisté Krpálek a Klammert mají potvrzená místa pro OH v Tokiu

23. června 2021 13:32 - Praha

Olympijský vítěz z Ria de Janeiro 2016 Lukáš Krpálek a jeho reprezentační kolega David Klammert budou reprezentovat české judo na hrách v Tokiu. Po uzavření žebříčku to potvrdila Mezinárodní judistická federace (IJF).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třicetiletý Krpálek se chystá na svou třetí olympiádu. Po sedmém místě v Londýně 2012 vyhrál před pěti lety v Brazílii kategorii do 100 kilogramů, čímž se postaral o jediné české zlato na tehdejších hrách. Vavříny sbírá i po přestupu do nejtěžší váhové kategorie. V Tokiu bude navazovat na titul mistra světa, který zde získal v roce 2019.

Klammerta v sedmadvaceti letech čeká olympijská premiéra v kategorii do 90 kilogramů. Na minulých hrách startovali tři čeští judisté a blízko k tomu bylo i tentokrát. David Pulkrábek skončil v žebříčku šedesátky první pod čarou.

Budu v kolekci spát, smála se gymnastka. Čeští olympionici odtajnili oblečení pro zahajovací ceremoniál

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.