ČR - Chorvatsko 8:0 po 5. směně České softbalistky prošly do další fáze ME

29. června 2021 16:57 - Castions di Strada

České softbalistky postoupily bez problémů do další fáze mistrovství Evropy. V dnešním utkání v italském regionu Friuli porazily Chorvatky 8:0 po páté směně a ze skupiny C prošly z druhého místa za Izraelkami.

"Pro nás je to důležitá výhra. Postupujeme do další skupiny," řekla v tiskové zprávě vnější polařka Eliška Thompsonová, která stejně jako Alice Škardová doběhla v utkání pro dva body. "Zápas byl skvělý, ale mohly jsme pálit lépe. Nadhazovačka nás trochu potrápila. Věděla jsem, že je pomalejší, musely jsme opravdu čekat a načasovat se," doplnila Thompsonová.

První čtyři směny odházela jistě Martina Bláhová. V páté směně se poprvé na šampionátu objevila ve hře česká jednička Veronika Pecková a duel uzavřela třemi strikeouty.

Osička předčil očekávaní. Talentovaný softbalista vévodil finále šampionátu

Do nadstavby o medaile postoupilo osm celků, první dva z každé ze čtyř základních skupin, které budou rozděleny do dalších dvou skupin. Češky čekají ve středu hned dva zápasy, v tom prvním nastoupí proti domácím Italkám, obhájkyním titulu.

Mistrovství Evropy softbalistek v Itálii:
ČR - Chorvatsko 8:0 po páté směně.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.