Moderní pětibojaři byli na juniorském MS pátí ve smíšené štafetě

29. června 2021 23:17 - Bern

Veronika Novotná a Filip Houška skončili pátí ve smíšené štafetě na mistrovství světa juniorů v moderním pětiboji. Česká dvojice v Bernu ztratila cenné body v parkúru, k medaili jí nakonec chybělo pět sekund.

 

Filip Komorous/ČSMP

Novotná s Houškou byli třetí po plavecké části a po šermu jim patřilo čtvrté místo. Parkúr jim ale nevyšel. "Verča udělala jednu větší chybu. Filip měl trochu těžšího koně a bohužel shodil tři překážky. Pak dostali ještě něco málo za čas," uvedl na svazovém webu trenér Marek Szmek.

Jeho svěřenci nechali v třetí disciplíně 36 bodů a před závěrečnou kombinovanou částí figurovali na sedmém místě. Druhým nejlepším výkonem v běhu se střelbou si výrazně polepšili a skončili pátí, pouhých pět sekund za bronzem. „Na běhu už to byl super závod. Verča i Filip krásně zastříleli. Běžecky se u Verči znovu trochu projevila rýma a Filip to možná trochu přepálil a došlo mu, takže běžel na krev," popsal Szmek.

Ve středu jsou na programu štafety, za Čechy nastoupí pouze junioři Jakub Maleček a Jiří Bauer.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.